Historia

Klimatyzatory ze znakiem SINCLAIR pierwszy raz pojawiły się na rynku w 2002 roku.

Ich produkcja podobnie jak zdecydowana większość wyrobów tej branży została zlecona w jednej z azjatyckich fabryk specjalizujących się w tego typu urządzeniach.

Centrala Sinclair Corporation mieści się w Londynie, natomiast główne magazyny w czeskim Brnie, gdzie łączna powierzchnia magazynowa SINCLAIR-a wynosi ok 9.000 m2.

W chwili obecnej klimatyzatory z logo SINCLAIR można spotkać w trzydziestu pięciu krajach z czego w dwudziestu sześciu krajach Europy znajdują się zorganizowane struktury sprzedaży i wsparcia technicznego.

W stałej ofercie magazynowej SINCLAIR-a znajduje się prawie 200 pozycji dostępnych od ręki.

map_legend

 

sinclair_siedziba
Od 2011 roku w ofercie SINCLAIR-a pojawiły się wysoko zaawansowane technologicznie pompy ciepła powietrze –woda, które zostały zaprojektowane i są produkowane w Czechach. Warto zauważyć, że pompy ciepła jako nieliczne posiadają certyfikat EHPA.

Historia w Polsce

W Polsce wyłącznym przedstawicielem marki SINCLAIR jest działająca od 2001 roku firma Technika Chłodzenia z siedzibą w Zabrzu, o łącznej powierzchni magazynowej powyżej 2000 m2.

Przemyślana i konsekwentnie realizowana polityka sprzedaży, dobra jakość produktu, zaplecze techniczne oraz duże stany magazynowe, powodują że klimatyzatory SINCLAIR z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością co potwierdzają oficjalne statystyki sprzedaży HVAC.

historia_firmy